Lankytinos vietos

Vykstate į Daniją, Vokietiją, Belgiją ar Olandiją? Net jei planuojate šiose šalyse likti darbo reikalais, pravartu žinoti, ką čia verta pamatyti laisvalaikiu. „Greiti Europoje“ dalinasi naudinga informacija, norintiems turiningai praleisti laiką šiose Europos šalyse.

Tad ką verta pamatyti atvykus į Daniją? Tivoli sodai, įsikūrę vos už keleto minučių kelio nuo rotušės Kopenhagoje, yra objektas, kurį privalo aplankyti kiekvienas šalies svečias. Šio pramogų parko paslaptis – kiekvienas čia ras kažką žavinčio: egzotišką architektūrą, istorinius pastatus, išpuoselėtus sodus.

Ieškote kažko neįprasto? Kopenhagoje rasite ir Kristijaniją – tai rajonas, dar vadinamas laisvuoju miestu.  Kristijanija yra visiškai „žalias“ rajonas, kuriame nerasite automobilių, bet kiekvieno akis pakerės spalvų gausybė. Rajonas įkurtas dar 1971-aisiais, kai grupelė hipių apsigyveno apleistose kareivinėse ir sukūrė savą socialinę sistemą, visiškai nepriklausomą nuo Danijos.

Vokietija – šalis, žinoma dėl savo istorinio, kultūrinio paveldo ir natūralaus gamtos grožio. Be didžiųjų šalies miestų, turtingų architektūra, čia gausu nepakartojamų kraštovaizdžių. Vienas tokių – garsusis Romantiškasis kelias. Tai vienas vaizdingiausių šalies kelių, nutiestas tarp Viurcburgo ir Fiuseno, vedantis lankytojus per labiausiai stulbinančias Bavarijos vietas. Tokias kaip Noišvanšteino pilis, barokinis Viurcburgo miestas ar Rothenburg ob der Tauber – geriausiai išsilaikęs viduramžių miestas šalyje. Nors šis kelias turistų išties mėgstamas ir pritraukia ne mažai lankytojų, bet visus važiuojančius pro šalį apdovanoja visiškai autentiškais potyriais.

Neapsigaukite manydami, kad Belgija per maža šalis. Vienas plotelis Belgijoje turi tiek vertų dėmesio vietų, kiek neturi daugelis pasaulio šalių visame savo plote. Čia paprasta bendrauti, nes dauguma gyventojų kalba angliškai. Briuselis sparčiai užsitarnauja tarptautinės, pasaulio sostinės vardą. Nieko keisto – miestas net mirga nuo skirtingų kalbų ir kultūrų, jis turi mažo miestelio žavesį ir gali pasiūlyti didmiesčio pramogas.
Atvykę į Belgiją būtinai aplankykite Briugę – UNESCO Pasaulinio Paveldo lopšį. Nors mažas, šis miestukas glaudžią tikrą kultūrinių patirčių puokštę. Miesto centras labiausiai atsiskleidžia tyrinėjant jį pėsčiomis, galbūt todėl automobiliais čia važinėti negalima. Čia rasite unikalaus skonio šokolado ir nėrinių krautuvių, galėsite atrasti miesto architektūros pažibas.

Olandija dažnai lankoma dėl savo kosmopolitiškos sostinės Amsterdamo, tačiau tiesa ta, kad čia galima pamatyti kur kas daugiau.  Turbūt daugelis Olandijos paveikslą pieštų pradėdami nuo vėjo malūnų. Ir išties, žvelgiant į šalies istoriją, jie ilgai buvo pagrindinė vandens sistemų dalis. Šiandien malūnais galite pasigrožėti Kinderdijk kaimelyje, esančiame netoli Roterdamo. Čia, pastatyti 1740-taisais, vis dar veikia 19 malūnų, kurie kartu sukuria nepakartojamą kraštovaizdį. Lankantis žiemą rekomenduojama pasiimti pačiūžas, mat užšalę kanalai tampa tikra čiuožykla.

Jei ieškote patikimo vežėjo, galinčio padėti nuvykti į Daniją, Vokietiją, Belgiją ar Olandiją, susisiekite su „Greiti Europoje“ komanda.